Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wilhelm z Paryża, opat
Dziś jest: 06 kwietnia 2020

Kozienice

Jak wybrać choinkę?

piątek, 13 grudnia 2019 14:28 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Choinka żywa czy sztuczna? Mała czy duża? Świerk czy jodła? Te pytania zaprzątają głowę wielu osobom przed Świętami Bożego Narodzenia. Postanowiliśmy znaleźć na nie odpowiedź.

W ostatnim czasie silny jest trend na kupowanie żywych choinek. - Plastik otacza nas z każdej strony, więc chociaż w Święta chcemy się zwrócić w kierunku natury – przyznał Dariusz Szerszeń, który sprzedaje drzewka w Kozienicach.

Jak przyznał sprzedawca, warto wybierać także choinki z polskich plantacji, ponieważ są później wycinane i dłużej zachowują świeżość. Dodatkowo, jeśli chcemy żeby drzewko pięknie prezentowało się przez cały okres świąteczny musimy zapewnić mu odpowiednie nawilżenie w postaci stojaka ze zbiornikiem na wodę lub donicy. - Nasze mieszkania są ogrzewane, a drzewa rosnące naturalnie źle znoszą temperatury pokojowe – wyjaśnia Dariusz Szerszeń.

Rozmiar drzewka, wysokość i rozłożystość należy dopasować do swojego mieszkania, jednak wybór jest na tyle szeroki, że każdy bez problemu znajdzie tę idealną. Wybór drzewek jest szeroki, szeroki jest też przedział cen. Drzewko w doniczce o wysokości do jednego metra kupimy już za czterdzieści złotych, a za dorodną jodłę kalifornijską przyjdzie nam zapłacić nawet dwieście:

Zapraszamy do nas: