Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

Mazowsze

Rekordowy budżet Mazowsza. We wtorek sesja budżetowa

wczoraj, 13:48 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Przyszłoroczny budżet województwa mazowieckiego zapowiada się rekordowo pod względem wydatków. Marszałek planuje wydać 3,7 mld zł, w tym aż ponad 1,1 mld zł na inwestycje. Na wtorek, 17 grudnia zaplanowana jest sesja budżetowa. 

Planowane dochody wyniosą ponad 3,5 mld zł, z czego 2,9 mld zł to prognozowane dochody z podatków CIT i PIT. Z założenia wydatki mają być na poziomie ponad 3,7 mld zł. Wpłata do budżetu państwa w 2020 r. wyniesie natomiast 592 mln zł. 

Planowane wydatki wynoszą prawie dziesięć razy więcej niż na początku istnienia samorządu, czyli prawie 21 lat temu. - Mazowsze zrobiło olbrzymi postęp rozwojowy - zauważa Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik: 

Jak zapowiada Marszałek Adam Struzik, budżet jest tak skonstruowany, że uwzględnia wszystkie potrzeby - również te zgłoszone przez radnych opozycji. Główne wydatki będą dotyczyły transportu. Dofinansowane zostaną spółki kolejowe. Mazowsze będzie również inwestowało w drogi. Drugim obszarem jest ochrona zdrowia - w planach są modernizacje, zakup nowoczesnego sprzętu i wprowadzanie innowacyjnych programów. W planach jest również dofinansowanie kultury, oświaty. Nie zabraknie również programów wsparcia dla gmin, powiatów czy organizacji pozarządowych - wymienia marszałek Struzik i zapewnia: - We wszystkich tych obszarach ziemia radomska będzie traktowana tak samo jak pozostałe regiony: 

Sesja budżetowa sejmiku województwa mazowieckiego odbędzie się we wrotek, 17 grudnia w siedzibie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Początek o godz. 11.00. 

 

Zapraszamy do nas:
stats counter