Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

Mazowsze

Najlepszy fotograf w Młodocinie Większym

dzisiaj, 12:00 / Autor: Michał Kaczor
fot. Andrzej Idziak
Michał Kaczor

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej rozstrzygnęło konkurs fotograficzny "Ekonomia społeczna - portret prawdziwy". I miejsce zajęła Martyna Piasta, która pracuje w Młodocinie Większym.

Tegoroczny konkurs miał pokazać, jak jest postrzegana i czym zajmuje się ekonomia społeczna. Jury przyznało nagrody za I, II, III miejsce, nagrodę specjalną i dziesięć wyróżnień.

I nagrodę dostała Martyna Piasta, która na co dzień pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Pozytywni" w Młodocinie Większym w powiecie radomskim. Jury uzasadniło wybór zdjęcia "Zawieszeni", że praca "zaskakuje swą wielowymiarowością i głębokością kontestacji".

II nagrodę za zdjęcie "Pokaże jak to się robi" otrzymał Grzegorz Rożek. Bohaterem jego fotografii jest Robert - osoba niewidoma, która koloruje rysunki.

III miejsce zajął Andrzej Smulewicz za pracę "Pomocna dłoń". W swojej pracy pokazał przyjaciół, którzy pomagają niepełnosprawnym pokonywać bariery architektoniczne.

Jury przyznało nagrodę specjalną Justynie Kacperskiej za pracę "Efekt końcowy" oraz wyróżnienia dla Anny Karoń, Kamili Kossakowskiej, Małgorzaty Mikołajczyk, Tomasza Niewiadomskiego, Łukasza Owczarka, Martyny Piasty oraz Anny Szostek.

W tym roku nagrodą główną dla laureatów konkursu jest sesja portretowa, którą zrealizuje w profesjonalnym studiu fotograficznym Albert Zawada.

Zapraszamy do nas:
stats counter