Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Konstancja
Dziś jest: 18 lutego 2020

Kozienice

Niskie bezrobocie w Kozienicach

dzisiaj, 10:43 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Na koniec października bezrobocie w powiecie kozienickim wynosiło 9,3 procenta co przekłada się na 2300 bezrobotnych. Jak powiedział dyrektor powiatowego urzędu pracy w Kozienicach, na tle regionu radomskiego jest to dobry wynik.

Bezrobocie w powiecie kozienickim wciąż spada i obecnie odsetek ludzi bez pracy utrzymuje się na poziomie poniżej dziesięciu procent. - W związku z dobrą koniunkturą gospodarczą i tworzeniem nowych stanowisk pracy przez przedsiębiorców bezrobocie spada nam systematycznie – powiedział dyrektor urzędu pracy w Kozienicach Jan Mazur. - Tendencja spadkowa utrzymuje się już od około pięciu lat. Według mnie utrzyma się ona w kolejnym roku – dodał.

W związku z nową sytuacją coraz większy nacisk jest kładziony na utrzymanie istniejących miejsc pracy. Służy do tego m.in. Krajowy Fundusz Szkoleniowy, który skierowany jest do przedsiębiorców w celu podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników.

Osoby, którym trudniej jest się odnaleźć w nowej rzeczywistości to przede wszystkim ludzie po 30 roku życia. Jest też grupa osób stale bezrobotnych powyżej 50 roku życia. - W tym przypadku aktywizacja zawodowa wymaga większych nakładów finansowych – wyjaśnia Jan Mazur.

Na terenie powiatu kozienickiego podobnie jak na terenie całego subregionu radomskiego realizowane jest partnerstwo na rzecz ekonomii społecznej. - Program ma za zadanie wspieranie osób oddalonych od rynku pracy, a także niepełnosprawnych – powiedział Krzysztof Zając wicedyrektor PUP w Kozienicach. Powiat kozienicki przyłączył się również do pilotażowego programu aktywizacji dłużników alimentacyjnych. We wszystkich siedmiu gminach skorzystało z niego 13 osób.

W ostatnim czasie zakończył się szeroki remont siedziby powiatowego urzędu pracy w Kozienicach. Zostały wyremontowane wszystkie pomieszczenia biurowe, a także pozyskane nowe. Pojawił się także nowy system komputerowy i klimatyzacja w każdym pokoju:

Zapraszamy do nas:
stats counter