Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

Kozienice

Świąteczny czas w Enei

czwartek, 19 grudnia 2019 09:11 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Wolontariat pracowniczy Enei Wytwarzanie celebrował go na swój sposób – wychodząc do ludzi, niosąc im radość i wiele pozytywnych wrażeń.

Wolontariat pracowniczy Enei Wytwarzanie działa prężnie od kilku lat. Dziś skupia około 30 osób chętnych nieść pomoc. Okres świąt Bożego Narodzenia to dla nich czas wytężonej pracy. Od początku grudnia do samych świąt zaangażowani są w około dziesięć różnych akcji. Wiele z nich skierowanych było do dzieci. - Dla podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne. Przyłączyły się do nas seniorki z wolontariatu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nalepiliśmy kilkaset sztuk pierogów, które znikały na bieżąco – mówi Justyna Tkaczyk-Kurek, koordynator wolontariatu pracowniczego Enei Wytwarzanie.

Z kolei ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym wolontariusze zorganizowali kiermasz świąteczny, na którym podopieczni sprzedawali własnoręcznie wykonane produkty.

Tradycją jest, że szóstego grudnia oddział dziecięcy szpitala w Kozienicach odwiedza Święty Mikołaj. Tę akcję Enea Wytwarzanie realizuje razem z komendą powiatową policji. - Dzieci dostały od nas upominki i razem miło spędziliśmy czas – wspomina Justyna Tkaczyk-Kurek.

Enea Wytwarzanie połączyła swoje siły z policją nie tylko przy tej akcji. - Chcemy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Ubieramy choinkę przed komendą powiatową w elementy odblaskowe.

Policja to nie jedyna instytucja, z którą wolontariusze współpracują. W tym roku drugi raz razem z kibicami Radomiaka odwiedzili podopiecznych „Pandy” w Kozienicach i oddział dziecięcy.

Dzięki wolontariatowi Enea stara się być obecna w życiu społecznym Kozienic. 6 grudnia odbył się I Kozienicki Kiermasz Świąteczny. Nie zabrakło na nim stoiska Enei Wytwarzanie, gdzie mogliśmy otrzymać racuchy, gorącą czekoladę, czy herbatę.

Jak powiedziała Justyna Tkaczyk-Kurek, inspiracją do działania dla wolontariuszy są słowa Jana Pawła II, o tym że człowiek jest wspaniałą istotą nie przez to co posiada, ale dzięki jego czynom:

Zapraszamy do nas: