Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

Nowi radni jeszcze w tym miesiącu

czwartek, 19 grudnia 2019 15:53 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O zakończonych inwestycjach, wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz profilaktycznych badaniach mówił w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski mówił o zakończonych niedawno na terenie gminy inwestycjach. Chodzi m.in. o budowę nowej drogi w Dąbrówce oraz chodnika przy ul. Szkolnej i przebudowę ulicy Stawowej. To ostatnie zadanie zrealizowane zostało dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. – Przebudowanie ponad 400-metrowego odcinka kosztowało około 550 tys. zł z czego 460 tys. to właśnie wsparcie zewnętrzne – wyjaśniał burmistrz. Janusz Reszelewski poinformował również o zakończeniu prac związanych z przebudową parkingów przy drzewickim urzędzie i ośrodku sportów wodnych nad zalewem.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz mówił także o przeprowadzonych wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy. W kampanii brało udział 29 komitetów. Radnymi zostanie 15 uczniów. Ich nazwiska poznamy pod koniec grudnia.

Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski uczestniczył w drzewickich obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. – Ważnym elementem tych obchodów były bezpłatne badania, z których mogli skorzystać drzewiczanie – mówił. Badania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Skorzystało z nich około pół tysiąca osób. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także akcja profilaktyczna zorganizowana przez samorząd. Uczniowie klas pierwszych drzewickich podstawówek objęci zostali przesiewowymi badaniami słuchu i mowy. Wszystko w ramach programu „Zdrowe uszko”.

Burmistrz Drzewicy jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia odwiedził najstarszych mieszkańców gminy. Z kolei w urzędzie spotkał się z najmłodszymi drzewiczanami. Jednym i drugim przekazał drobne upominki oraz złożył świąteczne życzenia.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: