Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Kozienice

Powiat kozienicki uchwalił budżet

poniedziałek, 30 grudnia 2019 18:04 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Zbilansowany, ze 61 mln złotych po stronie dochodów i wydatków. Tak przedstawia się budżet powiatu kozienickiego na 2020 rok. Sesja budżetowa odbyła się w poniedziałek 30 grudnia.

Dyskusja nad uchwałą budżetową była długa. - Jestem zadowolony, ponieważ to był trudny budżet. W każdej gminie jakieś zadanie zostało ujęte - powiedział starosta Andrzej Jung:

Skonstruowanie budżetu zbilansowanego nie było łatwe. - Dochody własne powiatu nie są zbyt wysokie, a wydatki są duże – wyjaśnia skarbnik powiatu Kamil Banaś. - Nie zaciągamy dodatkowych zobowiązań finansowych, a spłacamy już zaciągnięte – dodaje:

Za przyszłorocznym budżetem głosowało 12 osób. Jeden radny wstrzymał się od głosu, a sześciu głosowało przeciw. Wśród nich był Zbigniew Sitkowski z Prawa i Sprawiedliwości. - Przeciw głosowała grupa osób. Zastanawialiśmy się nad działaniami, które w ostatnim czasie podjął zarząd powiatu w sprawie szpitala – powiedział radny Sitkowski. Według niego błędem jest nie zabezpieczanie środków na pokrycie straty kozienickiego szpitala:

Ponadto radni Stanisław Orzechowski i Jerzy Śmiech zwracali uwagę na spadającą z roku na rok kwotę przeznaczaną na inwestycje.

Więcej na temat budżetu na rok 2020 starosta Andrzej Jung opowie w jutrzejszym Bilansie Dnia.

Zapraszamy do nas: