Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Katarzyna Thomas, dziewica
Dziś jest: 05 kwietnia 2020

Radomskie

Co dalej z budżetem Skaryszewa?

wtorek, 31 grudnia 2019 14:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Będzie kolejne podejście w sprawie uchwalenia budżetu Skaryszewa. Poinformował nas o tym burmistrz miasta Dariusz Piątek.

W ubiegłym tygodniu odbyła się sesja budżetowa. Sześciu radnych było "za", dziewięciu "przeciw", i nikt nie wstrzymał się od głosu. - Wynik głosowania jest dla mnie w pewnym sensie niepokojem. Trudno mi to zrozumieć, bo radni bez dyskusji i zgłaszania swoich propozycji zdecydowali, że nie będzie budżetu - powiedział burmistrz Piątek.

Według niego przyszłość miasta leży teraz w rękach radnych. - Ja przygotowałem budżet inwestycyjny. Wśród najważniejszych zadań na przyszły rok wpisanych do projektu budżetu znalazły się m.in. dokończenie budowy szkoły wraz z salą gimnastyczna w Odechowie, kontynuacja budowa ulicy Wincentowskiej, a także w pobliżu szkoły i przedszkola. W planach było również rozpoczęcie budowy bulwarów w Skaryszewie wraz z infrastrukturą stadionową - wyliczał burmistrz Skaryszewa.

Jeśli 17 stycznia budżet nie zostanie przegłosowany, to jego uchwaleniem po 31 stycznia zajmie się Regionalna Izba Obrachunkowa. - Zagrożone będą zadania, które realizują organizacje pozarządowe. Nie wiem, jak będzie też z inwestycjami, bo nie na wszystkie mamy podpisane umowy - mówi burmistrz Dariusz Piątek, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

 

Zapraszamy do nas: