Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Orszak Trzech Króli w Pionkach

czwartek, 02 stycznia 2020 09:58 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już w najbliższy poniedziałek ulicami Pionek przejdzie VII Orszak Trzech Króli. Jak co roku organizatorami są Rycerze Kolumba im. Św. Michała Archanioła. W tym roku przygotowali oni dla uczestników loterię fantową ze szlachetnym celem.

Tradycyjnie orszak rozpocznie się Aniołem Pańskim na placu ogrodu jordanowskiego o godzinie 11:45, a następnie uczestnicy przejdą ulicą Dębową, Niepodległości, Jana Pawła II do szopki. Na trasie zobaczą pięć scenek jasełkowych.

- W czasach kiedy wiara chrześcijańska jest negowana, wyszydzana, obecność dużej rzeszy ludzi na orszaku trzech króli jest nie tylko wyrazem wiary, ale również manifestacją, że jutro może być lepsze, a dobro zwycięży zło – powiedział Dariusz Klich.

Przy szopce odbędzie się losowanie nagród w loterii fantowej. Przygotowano atrakcyjne nagrody. Wśród nich jest trzydniowy pobyt z zabiegami SPA w hotelu Senator dla dwóch osób. Ponadto wygrać można album podarowany przez premiera Mateusza Morawieckiego, okolicznościowy medal od biskupa Piotra Turzyńskiego i niespodziankę od Rycerzy Kolumba.

Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na zakup aparatów tlenowych dla Hospicjum Domowego w Radomiu.

Gośćmi honorowymi orszaku w Pionkach będą biskup Piotr Turzyński oraz rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. dr Jarosław Wojtkun:

Zapraszamy do nas: