Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Mazowsze

Wsparcie dla strażaków-ochotników

piątek, 03 stycznia 2020 15:24 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Strażacy-ochotnicy z Belska Dużego w powiecie grójeckim mogą już ruszać na interwencje wyposażeni w nowoczesny sprzęt. W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wziął marszałek Adam Struzik oraz radny Leszek Przybytniak.

– Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, to działania wpisane w codzienną strażacką służbę. Pełnienie tej trudnej i odpowiedzialnej misji wymaga nie tylko wielkiej odwagi, ale także dużych umiejętności oraz zapewnienia odpowiedniego sprzętu. Cieszę się, że dzięki naszej owocnej współpracy udało się zakupić sprzęt ratowniczy dla OSP w Belsku Dużym. Jestem przekonany, że przez wiele kolejnych lat służyć będzie druhom w przeprowadzaniu sprawnych i skutecznych akcji – mówił marszałek Adam Struzik.

Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2006 r. niemal nieprzerwanie wspiera trudną i odpowiedzialną działalność jednostek OSP. Jako jeden z niewielu samorządów wojewódzkich finansuje lub współfinansuje zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i wyposażenia strażaków-ochotników. Gmina Belsk Duży uczestniczyła w programie OSP-2019, skąd pozyskała dofinansowanie w kwocie blisko 38 tys. zł na wsparcie jednostki OSP działającej na jej terenie. Fundusze te zostały spożytkowane m.in. na zakup sprzętu specjalistycznego (motopompy, zestawu ratownictwa medycznego, najaśnicy (system do oświetlania) przenośnej akumulatorowej, 6 kompletów aparatu powietrznego butlowego, pilarki spalinowej, przecinarki spalinowej do stali i betonu, zestawu 2 podpór ratowniczych w pokrowcu oraz defibrylatora).

Zapraszamy do nas: