Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Opoczno

Oddział położniczy w szpitalu w Opocznie zamknięty do 2 lutego

sobota, 04 stycznia 2020 14:36 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MPrejs/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

To kolejna decyzja o zawieszeniu działalności w oddziale ginekologiczno-położniczo-noworodkowym w Szpitalu Powiatowym w Opocznie. Tym razem dyrekcja lecznicy zdecydowała o zamknięciu oddziału do 2 lutego.

Jak czytamy na profilu facebookowym Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie, powodem czasowego zawieszenia działaności oddziału ginekologiczno-polożniczo-noworodkowego jest brak kadry lekarskiej.

- Aktualnie średnia wieku ginekologów w Polsce wynosi 60 lat. W naszym szpitalu to 67 lat. Ilość specjalistów jest niewystarczająca do zapewnienia pełnej obsady lekarskiej w styczniu. Dyrekcja szpitala informowała o problemie na przełomie listopada i grudnia, kiedy dowiedziała się o rezygnacji z pracy z końcem roku trzech lekarzy. Pomimo przeprowadzenia 9 konkursów, chęci zatrudnienia lekarzy na umowę o pracę, ogłoszeń w prasie lekarskiej oraz internecie nie udało się pozyskać odpowiedniej kadry. W szpitalu brakuje również neonatologów i pediatrów do pracy w części noworodkowej. Oddział nie może funkcjonować z niepełną obsadą, dlatego podjęta została decyzja o jego czasowym zawieszeniu do 2 lutego 2020 roku - czytamy.

Lecznica wciąż intensywnie poszukuje lekarzy. Potrzebny też nowy kierownik oddziału, który zapewni jego sprawne funkcjonowanie.

Dyrekcja szpitala zapewnia, że jeśli tylko uda się skompletować kadrę, to praca oddziału zostanie wznowiona.