Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

Radomskie

Sprawy urzędowe bez kolejek

piątek, 10 stycznia 2020 11:10 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Mieszkańcy Pionek wkrótce będą mogli załatwić sprawy urzędowe w dowolnym miejscu i czasie, dzięki projektowi e-usług. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie od samorządu Mazowsza.

Projekt e-usług i informatyzacji urzędu miasta Pionki otrzymał ponad 1,6 mln zł unijnego dofinansowania od samorządu województwa mazowieckiego. W piątek 10 stycznia w urzędzie miasta Pionki miało miejsce podpisanie umowy, w którym brali udział: wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski, burmistrz Pionek Robert Kowalczyk i skarbnik Beata Pietrus.

- Jestem przekonany, że projekt zostanie zrealizowany z korzyścią dla mieszkańców – powiedział wicemarszałek:

Rafał Rajkowski podkreślił również, że urząd marszałkowski przeznaczył większe środki na informatyzację urzędów i instytucji w województwie mazowieckim niż pierwotnie zakładano. - Mam nadzieję, że projekty, które dofinansowaliśmy są realizowane, a efekty będą zauważalne – mówił wicemarszałek Rajkowski:

Projekt będzie realizowany w siedzibie Urzędu Miasta Pionki, w publicznych szkołach podstawowych nr 1, 2 i 5, w przedszkolach nr 1, 2 i 3, w Żłobku Miejskim „Wesoły Pajacyk” oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Centrum Aktywności Lokalnej.

- Stawiamy na nowoczesne Pionki i nowoczesne rozwiązania – podkreślił po podpisaniu umowy burmistrz Kowalczyk. - Wymiana wszystkich serwerów, komputerów, nowe oprogramowanie, nowe licencje spowodują, że mieszkaniec nie będzie musiał przychodzić do urzędu, aby załatwić swoje sprawy – dodał:

Całkowita wartość projektu to ponad 2 mln złotych.