Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

Kozienice

Różne projekty – każdy ze szczytnym celem

piątek, 17 stycznia 2020 12:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W I Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach realizowane są trzy projekty w ramach olimpiady „Zwolnieni” z teorii”. Mimo rywalizacji uczniowie wspomagają swoje projekty, ponieważ nie wygrana jest dla nich najważniejsza, ale przesłanie i cel jaki chcą wspólnie osiągnąć.

Radom szczepienia

„Zwolnieni z teorii” to platforma społecznościowa, na której organizowana jest olimpiada. - Polega ona na realizacji projektów przez uczniów danych szkół. Zrzesza bardzo dużo uczniów, nauczycieli i instytucji. W naszej szkole w tym roku realizujemy trzy projekty – mówi Edyta Tarczyńska, nauczycielka z Liceum:

Każdy z projektów dąży do tego, aby świat był lepszym miejscem – bezpieczniejszym, czystszym i przyjaznym. - Celem naszego projektu jest zwiększenie liczby adopcji psów. Staramy się uświadamiać ludzi jak ważna jest odpowiedzialność za zwierzęta – mówi Wiktoria Wierzbicka:

- Z kolei nasz projekt polega na nauce ludzi w różnym wieku jak właściwie udzielać pierwszej pomocy – wyjaśnia Ewa Mąsiuszko:

- My chcemy wpłynąć na ludzi, aby zmienili swoje zachowanie i zwrócili więcej uwagi na potrzeby naszej planety – tłumaczy Anna Maj:

Mimo tego, że w jednej szkole realizowane są trzy konkurencyjne projekty to uczniowie potrafią ze sobą współpracować:

W I LO w Kozienicach projekt „Zwolnieni z teorii” realizowany jest już drugi rok. - Poprzedni projekt również poświęcony pomocy zwierzętom znalazł się w gronie finalistów i teraz czeka na rozstrzygnięcie – mówi Renata Kowalska, nauczycielka z I LO:

Kluczem do sukcesu jest zdobycie jak największego zasięgu. Dlatego uczniowie są aktywni w internecie i mediach społecznościowych w tym na Facebooku. Tam znajdziecie więcej informacji związanych z projektami.