Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

Opoczno

Drzewica zaciska pasa

piątek, 24 stycznia 2020 15:43 / Autor: Marcin Prejs
Fot. eSesja Drzewica
Marcin Prejs

Rada Miejska w Drzewicy uchwaliła budżet na 2020 rok. – To jeden z trudniejszych budżetów ostatnich lat – podkreślał burmistrz Janusz Reszelewski.

Budżet Drzewicy na 2020 rok zakłada dochody na poziomie blisko 47 mln zł. Wydatki wynoszą ponad 49 mln zł. Burmistrz Janusz Reszelewski podkreślał, że jest to jeden z trudniejszych budżetów ostatnich lat. – Następuje bardzo szybki, wręcz skokowy wzrost wydatków bieżących przy wzroście dochodów, które za tym wzrostem wydatków nie nadążają – przekonywał. Chodzi m.in. o wzrost wydatków w oświacie, wzrost płacy minimalnej oraz podwyżkę cen energii. Wzrost kosztów funkcjonowania zmusił samorząd do oszczędności. Mniej pieniędzy dostały jednostki kultury, ograniczone zostały wydatki na sport, wiejskie świetlice, samorząd zrezygnował także z budżetu obywatelskiego, mniej pieniędzy wyodrębnił także na promocję. Zamierza również zrezygnować z funduszu sołeckiego. Mniej pieniędzy drzewicki urząd przeznaczy także na inwestycje. – Musieliśmy ograniczyć ilość i wielkość proponowanych inwestycji. Na ten moment jest to kwota 3,5 miliona – mówił Janusz Reszelewski i dodał, że na więcej póki co Drzewicy nie stać.

Wśród zadań inwestycyjnych znalazły się w budżecie m.in. inwestycje drogowe (w Brzustowcu, Radzicach Dużych oraz w Drzewicy ulice Miła i Fabryczna), a także budowa budynku pasywnego na potrzeby klubu sportowego w Drzewicy, termomodernizacja domku wędkarza oraz remont budynku po gimnazjum.

Zapraszamy do nas: