Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

Opoczno

Kulturalna nagroda przyznana

czwartek, 30 stycznia 2020 12:43 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Przyznana została doroczna nagroda Powiatu Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie kultury przyznawana jest przez Powiat Opoczyński od wielu lat. Dotychczas decyzję o jej przyznaniu podejmowała kapituła złożona z laureatów nagrody. W tym roku po raz pierwszy było inaczej, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski. – Kapituła opiniowała kandydatury, a o przyznaniu nagrody konkretnej osobie decydował zarząd powiatu – mówi starosta.

W tym roku do nagrody w dziedzinie kultury zgłoszonych zostało sześć kandydatur. Zarząd zdecydował o przyznaniu jej Przemysławowi Ciszewskiemu za zasługi dla ochrony dziedzictwa, sztuki ludowej i tradycji ziemi opoczyńskiej.

Przemysław Ciszewski wspólnie z żoną prowadzi w Klewie izbę tradycji. Jest również autorem wystaw oraz literatem.

Zarząd przyznał w tym roku także szczególne wyróżnienie. Za całokształt pracy twórczej, a w szczególności propagowanie sztuki ludowej regionu opoczyńskiego otrzymała je Bogumiła Pawlik, emerytowana nauczycielka, która przez 28 lat pracowała w Szkole Podstawowej w Kraśnicy, gdzie twórczością ludową regionu skutecznie zarażała tamtejszych uczniów.

Oprócz Przemysława Ciszewskiego i Bogumiły Pawlik do nagrody w dziedzinie kultury zgłoszeni zostali także: Józef Wijata, Kamilla Biniek-Kaczorowska, Andrzej Oliwa oraz Wioleta Kupis.

Zapraszamy do nas: