Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Kozienice

Z myślą o przyszłości naszej planety

czwartek, 30 stycznia 2020 22:03 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Są młodzi i chcą zawalczyć o to, żeby w przyszłości mogli żyć w miejscu dla nich przyjaznym. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach rozpoczęli serię wykładów uświadamiających ludzi jak małymi krokami przeciwdziałać degradacji środowiska naturalnego.

W czwartek 30 stycznia w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się wykład prowadzony przez trójkę uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. - Mówiliśmy między innymi o marnotrawstwie wody, ograniczeniu zużycia plastiku i środków chemicznych – wyjaśniła Ula Woźniak:

Nie chodziło jednak o przekazanie suchej informacji. Na słuchaczy czekały konkursy, materiały edukacyjne, a nawet próbki ekologicznych proszków do prania domowej roboty – powiedział Adam Gorzkowski:

Jest nadzieja, że głos młodych osób zostanie usłyszany. - Po wykładzie przyszły do mnie osoby, które chciały poznać więcej szczegółów i zapowiadały zmianę swoich nawyków – mówiła Oliwia Kocyk:

Część słuchaczy tylko utwierdziła się w tym, jak ważna jest wspólna praca na rzecz środowiska:

W wykładzie brał udział m.in. wiceburmistrz Kozienic Mirosław Pułkowski. - Drzwi urzędu miejskiego są zawsze otwarte dla osób chcących działać w tym zakresie i liczymy na współpracę – powiedział burmistrz:

Z postawy uczniów są zadowolone również wicedyrektor Zespołu Szkół w Kozienicach Anna Gollasch i nauczycielka Joanna Czechyra. - Jestem dumna, że uczniowie naszej szkoły zainteresowali się tak ważnym tematem – przyznała dyrektor:

- Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę pracować z uczniami o otwartych sercach i umysłach – powiedziała Joanna Czechyra:

Na tym jednak nie koniec. Wykłady przeniosą się teraz do szkół na terenie gminy Kozienice. W ten sposób uczniowie zespołu realizują projekt w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” gdzie punktowane jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców.