Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Radomskie

Bezpłatna mammografia w Goździe. Zapisz się już dziś!

czwartek, 06 lutego 2020 15:29 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Trwają zapisy na bezpłatną mammografię dla mieszkanek gminy Gózd w wieku od 50 do 69 lat. Badania odbędą się w połowie marca. 

Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego. Należy natomiast zapisać się telefonicznie i wziąć ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi. Do bezpłatnych badań mają prawo również kobiety, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

- W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby - Anna Niemirska z centrum medycznego LUX MED. 

Mammobus do Gozdu przyjedzie w poniedziałek, 16 marca i zatrzyma się przy Urzędzie Gminy (ul. Radomska 7). Przebadać się będzie można w godzinach od 10.00 do 16.00.

Rejestracja na badania prowadzona jest pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.