Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

Kozienice

Nauka przez zabawę, czyli ferie w Kozienicach

poniedziałek, 10 lutego 2020 12:17 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja fot. Devanath/Pixabay.com
Kamil Zapora

Dzieci i młodzież z Kozienic mogą się dużo nauczyć podczas ferii zimowych. Do wyboru mają dużo zajęć rozwijających logiczne myślenie takie jak szachy, czy programowanie.

Mediateka w Kozienicach postawiła w te ferie na programowanie. - Do nauki cennej w obecnych czasach umiejętności wykorzystamy specjalne gry i platformy przygotowane z myślą o młodzieży – mówi Agnieszka Dziuba z Mediateki:

Szereg różnych zajęć na ferie przygotował też Ogród Jordanowski w Kozienicach. - W tym roku możemy zaproponować naszym gościom warsztaty z toczenia na kole wyrobów z gliny, czy wyrabiania mydełek – powiedziała Urszula Strzelczyk, dyrektor Ogrodu Jordanowskiego:

Będą też zajęcia tkackie, modelarskie, stolarskie, szachowe, a także sztuka charakteryzacji i makijażu. Do dyspozycji uczestników ferii z OJ będą również gry planszowe i samochody zdalnie sterowane.

W Kozienicach nie zabraknie również czegoś dla artystycznych dusz. W nawiązaniu do nowej wystawy „Rowerem przez Saharę” Muzeum Regionalne w Kozienicach zorganizowało zajęcia feryjne „Patykiem po piasku”. - Dzieci na podstawie fotograficznych pejzaży pustynnych będą mogły tworzyć swoje własne obrazy przy wykorzystaniu wielobarwnego piasku – mówi Aleksandra Jarosz-Panek z kozienickiego muzeum. - Natomiast drugi tydzień ferii to warsztaty z wykonywania lalek motanek – dodaje:

Harmonogram zajęć znajdziecie na stronie Muzeum – Tutaj.