Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

Mazowsze

Rusza kolejna edycja "Lekcji o Mazowszu". Motyw przewodni - lata dwudzieste

wtorek, 11 lutego 2020 12:17 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazovia.pl
Weronika Chochoł

Jak uczyć młodzież o regionie? Sposobów na poznawanie Mazowsza jest wiele, ale podstawą ciekawych lekcji jest zawsze dobry scenariusz. Rusza czwarta edycja „Lekcji o Mazowszu" - konkursu skierowanego do nauczycieli i osób związanych z instytucjami oświatowymi i kulturowymi.

 Konkurs skierowany jest do nauczycieli oraz osób związanych z instytucjami oświatowymi i kulturowymi, którzy zajmują się oświatą oraz kulturą na terenie województwa mazowieckiego. Zadaniem uczestników jest stworzenie ciekawego scenariusza lekcji szkolnej. Tematem przewodnim tej edycji są lata 20-te XX w na Mazowszu.

– Mazowieccy nauczyciele już w poprzednich edycjach wykazali się ogromną pomysłowością, przygotowując scenariusze lekcji o regionie. To pokazuje, że dzieci chcą się uczyć, a pedagodzy doskonale wiedzą, jak skutecznie tę wiedzę przekazywać. Dlatego już po raz czwarty zbieramy te najlepsze pomysły, które potem opublikujemy w naszym podręczniku – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

- Lata 20-te w historii Polski stanowią szczególną wartość, ponieważ wtedy wybudowano struktury państwowości polskiej, ale też broniono zaciekle upragnionej i wyczekiwanej wolności - wyjaśnia Marta Milewska - rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego:

– Najlepsze scenariusze zostaną opublikowano w naszej książce, która trafi do mazowieckich szkół i bibliotek. Pedagodzy będą mogli dzięki naszej publikacji poszukać inspiracji i przeprowadzić ciekawe lekcje oraz zainteresować młodzież historią i tradycją naszego regionu – podkreśla Izabela Stelmańska z-ca dyrektora Departamentu Kultury Promocji i Turystyki UMWM.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: scenariusze dla uczniów w wieku 7-9, 10-14 i 15-18 lat. Jury będzie brało pod uwagę innowacyjność w doborze treści, środków dydaktycznych i metod, a także sposób prezentacji. 

Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie książki. W każdej kategorii przewidziano również nagrody pieniężne.

Scenariusz zajęć wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu, który znaleźć można tutaj. Zgłoszenia przesyłać można do 23 kwietnia. 

Zapraszamy do nas: