Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

Organizacje pozarządowe w Opocznie

poniedziałek, 17 lutego 2020 12:23 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Przed nami Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówimy też m.in. o uroczystym otwarciu nowej siedziby PUP-u i nowej karetce szpitala.

Uroczyście otwarta została nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy w Opocznie. Z budynku przy ul. Armii Krajowej przeniósł się on do obiektu przy ul. Rolnej. - Wcześniej w budynku przeprowadziliśmy niezbędny remont. Na jego przeprowadzenie dostaliśmy środki zewnętrzne - mówi Marcin Baranowski, starosta opoczyński.

Jak wyjaśnia Bogdan Kubiszewski, dyrektor urzędu, nowy budynek ma podobny metraż do obiektu, który wcześniej zajmował PUP.

To że zmiana siedziby jest zmianą na lepsze potwierdza Anna Zalega, kierownik działu organizacyjnego.

Jak dodaje dyrektor Bogdan Kubiszewski nowa siedziba urzędu pracy oddalona jest od centrum. Jednak z myślą o bezrobotnych uruchomione zostały tu specjalne kursy autobusowe.

W nowej siedzibie przy ul. Rolnej Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie funkcjonuje od października.

 

Kolejna nowa karetka trafiła do opoczyńskiego szpitala. - Tym razem jest to specjalistyczny pojazd z noszami bariatrycznymi - wyjaśnia Anna Zięba, księgowa szpitala.

To czwarta nowa karetka, jaka w ostatnim czasie trafiła do szpitala w Opocznie.

 

Czek na prawie 110 tys. zł przekazał wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk staroście opoczyńskiemu Marcinowi Baranowskiemu. - To dopłata do uruchomionych w powicie połączeń autobusowych - wyjaśnia Marcin Baranowski.

Na terenie powiatu opoczyńskiego funkcjonują również połączenia, które w ramach rządowego programu uruchomił Urząd Marszałkowski w Łodzi.

 

Powiat Opoczyński zaprasza na Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. Przeprowadzone zostanie ono w najbliższy wtorek (18 lutego) w opoczyńskim starostwie. Czemu będzie miało służyć takie spotkanie, wyjaśnia Łukasz Dedyński, kierownik promocji starostwa.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i będzie miało charakter otwarty. Do wzięcia w nim udziału zachęca Starostwo Powiatowe w Opocznie wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

Zapraszamy do nas: