Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Radomskie

Otwarto Dom Dzienny Senior+ w Zwoleniu

piątek, 21 lutego 2020 15:43 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Zainaugurowano działalność Domu Dziennego Senior+ w Zwoleniu. Placówka uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa. W wydarzeniu wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Organizatorem uroczystości był Burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima.

Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz pogratulował władzom i pomysłodawcom inicjatywy oraz wyraził przekonanie, że bogata oferta zajęć spełni oczekiwania seniorów.

Dzienny Dom Seniora zlokalizowany jest na terenie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w budynku dydaktycznym „B”, znajdującym się przy ul. Wojska Polskiego 78 w Zwoleniu. Pomieszczenia zostały przystosowane do potrzeb seniorów zarówno z zakresu czynności dnia codziennego, jak i potrzeb edukacyjnych, kulturalno-oświatowych oraz aktywności ruchowej, a także usług socjalnych.

Powierzchnia budynku wynosi 249 metrów kwadratowych. Seniorzy otrzymali do swojej dyspozycji przestrzeń ogólnodostępną, salę wykładowo-edukacyjną oraz pomieszczenie klubowe. Jest tu także kawiarenka z aneksem kuchennym i wygodne łazienki. Cały obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pozyskane dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Senior Plus wyniosło 300 tysięcy złotych.

Zapraszamy do nas: