Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Radomskie

Hospicjum w Radomiu otrzyma aparaty tlenowe

poniedziałek, 24 lutego 2020 11:44 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dobiega końca duża inicjatywa Zakonu Rycerzy Kolumba z Pionek mająca na celu wsparcie Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu. W piątek 28 lutego w Pionkach oficjalne podsumowania i koncert.

Zbiórka pieniędzy trwa od końca listopada, kiedy Rycerze zorganizowali bal charytatywny w Czarnej pod Pionkami. - Wzięło w nim udział ponad 150 osób i zebraliśmy pokaźną kwotę - mówi Paweł Kropidłowski:

W piątek 28 lutego w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbędzie się koncert, na którym oficjalnie przekazane zostaną zebrane środków.

Pieniądze zbierane były również w czasie tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Pionkach. - Zorganizowano na nim loterię fantową, która ciszyła się dużym zainteresowaniem – mówi Ryszard Baryłka, koordynator Orszaku:

- W tym roku padł również rekord frekwencji na Orszaku – podkreśla Tomasz Łyżwa, jeden z organizatorów:

Początek koncertu w CAL zaplanowano na godzinę 19:00. - Koncert skierowany jest do wszystkich mieszkańców Pionek. Zagrają dla nas uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Społeczne Ognisko Muzyczne w Pionkach – mówi Dariusz Klich, kustosz rejonu 23:

Organizatorzy podkreślają, że repertuar koncertu będzie adekwatny do okresu Wielkiego Postu w jakim wkrótce się znajdziemy.

Zapraszamy do nas: