Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Radomskie

Żołnierz z Lisowa niepoczytalny

wtorek, 25 lutego 2020 13:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

34-letni żołnierz z Lisowa, który we wrześniu ubiegłego roku zaatakował ciężarną żonę jest niepoczytalny. Tak orzekli biegli psychiatrzy. 

 Przypomnijmy, że Paweł L. zaatakował siekierą żonę, która była w ósmym miesiącu ciąży. Następnie udał się do sąsiadki (pod której opieką przed zdarzeniem zostawił syna) i powiedział jej o tym, co się wydarzyło. 37-letnia kobieta przeżyła, choć w stanie ciężkim, zagrażającym życiu została przewieziona wówczas do szpitala. Dziecka nie udało się uratować. Mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa żony przez zadanie jej ciosów siekierą i zabójstwa dziecka. W chwili zdarzenia żołnierz był trzeźwy.

 Pojawiły się jednak nowe okoliczności. - Do prokuratury wpłynęła opinia biegłych psychiatrów, z której wynika, że podejrzany dopuścilł się czynu w stanie niepoczytalności w związku z przebiegiem choroby psychicznej. Postępowanie dowodowe jest w toku. Jest na końcowym etapie - powiedział nam rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński.