Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Kozienice

Odkrywanie uroków Wisły w konkursie

niedziela, 01 marca 2020 22:36 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Enea i Wisła inspirują - Uroki Wisły w Czterech Porach Roku– to tytuł konkursu plastycznego skierowanego do dzieci z kozienickich szkół.

Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach, a patronem Enea Wytwarzanie. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o Wiśle i jej środowisku przyrodniczym, dostrzeganie piękna Wisły i jej walorów, a także uświadomienie potrzeby działania proekologicznego w zakresie ochrony. Justyna Tkaczyk-Kurek z Enei: 

Konkurs podzielony jest na następujące kategorie:

- Przedszkola (prace plastyczne formatu A4)

- Szkoły Podstawowe

- klasy I-III (prace plastyczne formatu A4 lubA3)

- klasy IV – VIII (prace plastyczne formatu A3)

W każdej grupie wiekowej przewidziane są nagrody i wyróżnienia.

Oceniane będą prace indywidualne z jednym opiekunem, oprawione i opatrzone opisem na prawej stronie w dolnym rogu, zawierającym dane: imię i nazwisko ucznia, klasa, wiek, imię i nazwisko opiekuna, adres placówki i telefon. Każda placówka może dostarczyć dowolną ilość prac.

Prace oceniane będą przez jury powołane przez organizatora. Termin dostarczania prac do biblioteki szkolnej upływa 6 marca. W tym samym miesiącu ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody, o czym laureaci zostaną powiadomieni w stosownym terminie.

Prace należy dostarczyć do piątku 6 marca do biblioteki miejskiej.