Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Miliony na budowę i modernizację obiektów sportowych

poniedziałek, 02 marca 2020 07:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (jarmoluk)
Weronika Chochoł

Ruszyła kolejna edycja Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020. W tym roku na budowę nowych i modernizację już istniejących obiektów sportowych zarząd Mazowsza chce przeznaczyć dziesięć milionów złotych.

Program przeznaczony jest dla gmin i powiatów z terenu województwa mazowieckiego, a katalog inwestycji nie ma charakteru zamkniętego - oceniany będzie każdy obiekt zgłoszony do programu, służący masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz spełniający warunki ogólnodostępności. - Chodzi tutaj głównie o małą infrastrukturę - wyjaśnia marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik:

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będzie można stworzyć coś nowego lub zmodernizować istniejący już obiekt. Mowa m.in. o halach i boiskach sportowych, boiskach sportowych wielofunkcyjnych, kortach tenisowych, skateparkach, lodowiskach, obiektach do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout) czy placach sportowo-rekreacyjnych. Samorząd województwa mazowieckiego w tym roku na infrastrukturę sportową w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia przeznaczy 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie może przekroczyć 200 tys. zł i nie może wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowanych. Ważne, aby zgłaszane projekty miały charakter jednoroczny, a ich realizacja zakończyła się do końca 2020 r.

Wnioski składać można do poniedziałku, 16 marca w formie papierowej osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26 lub w punktach kancelaryjnych Urzędu. Skorzystać można również z poczty lub kuriera, wysyłając dokumenty w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Nabór Wniosków MIWIS 2020 – infrastruktura sportowa" na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. B. Brechta 3, 03–472 Warszawa. Można również zgłosić się do programu przez internet za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

Zapraszamy do nas: