Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

Radomskie

Zaułek Kultury (nie tylko) dla mężczyzn

sobota, 07 marca 2020 10:45 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

The man's world - pod takim hasłem odbędzie się czwarta edycja Zaułka Kultury w podwierzbickiej Rudzie Wielkiej. Swoje talenty zaprezentują nauczyciele, rodzice i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej. 

"Zaułek Kultury" to impreza, której celem jest dobra zabawa, pokaz talentów i integracja lokalnej społeczności oraz środowiska szkolnego. Po raz pierwszy odbyła się cztery lata temu z inicjatywy Doroty Kwaśniewskiej i Przemysława Kowalskiego, którzy doszli do wniosku, że potrzebna jest wydarzenie, dzięki któremu możliwe będzie pokazanie różnorodnych talentów. Cztery lata temu Zaułek miał charakter miłosny i odbył się w Walentynki, w ubiegłym roku poświęcony był dzieciom (relacja tutaj). Tegoroczna impreza pod hasłem "The man's world" odbędzie się 10 marca i poświęcona będzie mężczyznom. - O Dniu Kobiet mówimy bardzo często, każdy pamięta, co oznacza data 8 marca, natomiast zdarza się, że o mężczyznach zapominamy - wyjaśnia Dorota Kwaśnik - współorganizatorka wydarzenia. 

Występy przygotowują uczniowie, nauczyciele i rodzice związani z Publiczną Szkołą Podstawową w Rudzie Wielkiej, a wydarzenie rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. - Dla mnie, jako dla "Matki Polki", to możliwość bycia kimś innym - wyjścia z roli żony i matki - mówi Aleksandra Wiatrak - przedstawicielka występujących rodziców. "Zaułek Kultury" to również duże wydarzenie dla uczniów PSP w Rudzie Wielkiej. - Co roku jest inny temat, wielu uczniów chce się zaangażować - jedni występując, inni - przekazując prace na kiermasz - dodaje uczennica Daria Czubak. 

"Zaułek Kultury" to nie tylko dobra zabawa, ale również czynienie dobra. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz mieszkanki gminy Jastrząb -  Alicji Kosowskiej. Dziewczynka cierpi na demencję dziecięcą. - Jest to dziewczyna, która przeszła już operację, ale rehabilitacja jest bardzo droga - wyjaśnia Magdalena Gołębiowska - wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej. Obok zbiórki prowadzonej przez stowarzyszenie Nasza Ruda, zorganizowany będzie również kiermasz wielkanocny. Będzie można kupić świąteczne ozdoby wykonane przez społeczność szkolną. Podczas ubiegłorocznej zbiórki na rzecz Olafa Wójcickiego udało się zebrać około trzech tysięcy złotych. 

Czwarta edycja "Zaułka Kultury" we wtorek, 10 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej. Początek o godz. 17.00.

Kto wystąpi podczas "Zaułka" i dlaczego warto angażować się w tego typu inicjatywy w rozmowie z Weroniką Chochoł opowiedziały: Dorota Kwaśniewska, Magdalena Gołębiowska, Aleksandra Wiatrak i Daria Czubak: 

"Zaułkowi Kultury" medialnie patronuje Radio Plus Radom.