Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

Kozienice

Samoobrona dla Pań w CKA

sobota, 07 marca 2020 18:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Każdy z nas może zadać sobie pytanie kiedy i w jakich sytuacjach czuje się naprawdę bezpiecznie. Istnieją jednak pewne umiejętności, które dają poczucie bezpieczeństwa w większości z nich. Dzisiaj poznały je Panie z gminy Kozienice.

Radom szczepienia

Z okazji przypadającego jutro Dnia Kobiet, w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbyły się zajęcia z samoobrony dla Pań. Prowadziła je Hanna Mickiewicz – instruktor Wing Tsun Kung Fu z czwartym stopniem mistrzowskim. Jak mówi, pierwszym krokiem w nauce samoobrony jest pozbycie lęku poprzez zmianę nastawienia. - Musimy zaufać sobie, swojemu ciału, które ma naturalną chęć do tego, aby walczyć o swoje życie – wyjaśnia Hanna Mickiewicz:

Kolejny krok to nauka podstawowych odruchów:

Wing Tsun Kung Fu to chińska sztuka walki uprawiana m.in. przez Bruce’a Lee i Jackiego Chana, ale dostępna dla każdego, w tym dla kobiet. Zwłaszcza, że została stworzona ponad 300 lat temu właśnie przez kobietę, a dokładnie mniszkę z klasztoru Shaolin:

Po zakończonych zajęciach uczestniczki potwierdziły, że jedna lekcja wystarczy, aby opanować proste chwyty pozwalające na obezwładnienie napastnika:

Zajęcia zakończyły się miłym akcentem. Każda uczestniczka otrzymała tulipana.