Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Opoczno

Specjalne przedszkole oficjalnie otwarte w Opocznie

wtorek, 10 marca 2020 14:47 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Opocznie uroczyście otwarte zostało specjalne przedszkole. Mieści się ono w budynku przy ul. Armii Krajowej. Do niedawna był tu urząd pracy.

Specjalne przedszkole uruchomione zostało w Opocznie 1 września 2017 roku. Początkowo mieściło się w jednej sali. Sukcesywnie jednak Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie powiększał swoją placówkę. Szansa na prawdziwy rozwój pojawiła się po przeprowadzce urzędu pracy, przypomina starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Specjalne przedszkole zajmuje piętro budynku. Znajduje się tu kilka sal, z których na co dzień korzystają przedszkolaki, wyjaśnia Agnieszka Nalewczyńska, dyrektor ośrodka.

Z przedszkola korzysta 11 dzieci. Przyzwyczaiły się one już do nowego miejsca i chętnie korzystają z prowadzonych tu zajęć, zapewnia Sebastian Katana, wicedyrektor ośrodka.

Placówka oficjalnie otwarta została w nowym obiekcie. Uczęszczające do niej dzieci na wiosnę będą mogły także korzystać z placu zabaw, który powstanie przy przedszkolnym budynku.

Zapraszamy do nas: