Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

Kozienice

Koronawirus. Decyzje sztabu kryzysowego w Kozienicach

środa, 11 marca 2020 18:04 / Autor: Michał Kaczor
fot. UM Kozienice
Michał Kaczor

Gmina Kozienice wprowadziła szczególne środki ostrożności. Gminny sztab zarządzania kryzysowego podjął dziś kilka ważnych decyzji.

Gminny sztab zarządzania kryzysowego zdecydował, że w placówkach oświatowych 12 i 13 marca zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Wszystkim rodzicom, którzy nie są w stanie w tych dniach zapewnić opieki dzieciom placówki zapewnią zajęcia opiekuńcze. Anulowane są dowozy do szkół. Placówki oświatowe zostaną zamknięte od 16 marca do 25 marca.

Zawieszone są zajęcia odbywające się w gminnych jednostkach, m.in. OPP OJ, KDK im. B. Klimczuka.

Od 12 marca zamknięte do odwołania zostają wszystkie obiekty upowszechniania kultury i sportu, tj. m.in.: kino, biblioteka, muzeum, kryta pływalnia Delfin, hala sportowa, boiska szkolne, itp.

Ogólnodostępne wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie, których organizatorem jest Gmina Kozienice lub jej jednostki, zostały.

Gmina odwołała także zebrania sołeckie, zebrania osiedlowe, spotkania władz gminy z mieszkańcami.

W czwartek 12 marca dopuszcza się handel na terenie targowiska miejskiego. Targowisko zostanie zamknięte od piątku 13 marca na okres dwóch tygodni lub do odwołania.

Gmina zachęca też do załatwiania spraw urzędowych drogą elektroniczną lub telefoniczną i zaleca odwołanie imprez organizowanych przez podmioty prywatne. Burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski:

W przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem należy niezwłocznie, telefonicznie poinformować Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kozienicach. Całodobowy telefon alarmowy - 514  218  800.

Zapraszamy do nas: