Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

Radomskie

Męski świat na różne sposoby

sobota, 14 marca 2020 00:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

To była jedna ostatnich imprez w regionie radomskim przed decyzją o zamknięciu szkół. We wtorek 10 marca w Rudzie Wielkiej w gminie Wierzbica odbył się Zaułek Kultury. 

Zaułek Kultury odbył się już czwarty raz. Zrodził się z potrzeby integracji społeczności lokalnej i prezentacji licznych talentów z Rudy Wielkiej i okolic. Co roku podejmowany jest inny temat. Tym razem organizatorzy skoncentrowali się na świecie mężczyzny. Sama impreza odbyła się wszak 10 marca w Dzień Mężczyzny. Magdalena Gołębiowska - wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej.

Zaułek Kultury to nie tylko koncert, to nie tylko teatr, ale to impreza kompletna, przebogata w atrakcje. Wystąpili uczniowie, rodzice, nauczyciele, przyjaciele szkoły. Lena Szczerbińska zaśpiewała piosenkę "Za krokiem krok".

Publiczność zachwyciło wykonanie "Takiego Janicka" przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rudzie Wielkiej. Jolanta Gibała:

Byli też goście np. Radomski Kolektyw, który brylował na parkiecie. Ruda Wielka była świadkiem street dance'u na najwyższym poziomie. - Bardzo przyjemnie. Widać, że publiczność była głodna takich akrobacji. Jeżeli jest dobra energia od publiczności, to naprawdę chce się tańczył - powiedział lider grupy Marcin Wieczorek.

Rekonstruktor Mikołaj Borzywoj Makowski pojawił się dla kontrastu w stroju szlachcica.

 Sala gimnastyczna szkoły podstawowej w Rudzie Wielkiej pękała w szwach. Podobało się, nawet bardzo.

- Impreza nazywa się Zaułek Kultury. Dziś to jednak stolica kultury w powiecie radomskim, a na pewno w gminie Wierzbica - ocenił wydarzenie starosta radomski Waldemar Trelka.

Imprezie towarzyszył cel charytatywny. Prowadzona była zbiórka pieniędzy i kiermasz wielkanocny na rzecz mieszkanki gminy Jastrząb -  Alicji Kosowskiej. Dziewczynka cierpi na demencję dziecięcą.  Zebrano ponad 3 300 zł.

Zaułkowi Kultury w Rudzie Wielkiej patronowało medialnie Radio Plus Radom