Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Radomskie

Normalizuje się sytuacja w Nowym Mieście nad Pilicą

piątek, 20 marca 2020 09:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Sytuacja w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą powoli wraca normalności. Barbara Gąsiorowska, dyrektor miejscowej lecznicy poinformowała, że źródłem zarażenia była pacjentka. W wyniku kontaktu z chorą, zaraziło się 15 osób z personelu medycznego. Miejscowych lekarzy od wczoraj wspomaga dodatkowo 5 lekarzy, wśród nich Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu.

Dyrektor Gąsiorowska poinformowała, że niebawem szpital otrzyma wyniki badań pacjentów w kierunku koronowirusa i podejmie działania związane z ich ewakuacją, wypisem do domu lub innego szpitala. - Ostatnie dni były bardzo ciężkie, tym bardziej, że nie mieliśmy pomocy z zewnątrz. Sami przy udziale starostwa zmierzyliśmy się z tą epidemią. Wirus dopadł nas, na dzień dzisiejszy 15 osób z naszego personelu ma potwierdzony wynik dodatni, dwie osoby z zewnątrz. Źródłem zarażenia była pacjentka. W tym momencie oddziały szpitalne są zamknięte, działa tylko NPL. Przychodnia jest zamknięta. Telefonicznie można prosić o konsultacje i recepty. Wszystkie te działania podyktowane były troską o Państwa bezpieczeństwo. Myślę, że za kilka dni rozpoczniemy normalnie funkcjonować. To co najgorsze jest już za nami. Ta epidemia jest dla nas czymś nowych, ale dzięki pracy wszystkich pracowników szpitala udało się opanować sytuację. Wychodzimy na prostą – pisze szefowa nowomiejskiej lecznicy.

- Dziękuję personelowi szpitala za to, że narażając swoje zdrowie a nawet i życie przychodzi do pracy, aby leczyć i opiekować się pacjentami. Jestem pełna podziwu dla tych ludzi. Widzę teraz od środka jak bardzo poświęcają się dla pacjentów. Jeszcze raz im bardzo dziękuję – dodała dyr. Gąsiorowska.

Od wczoraj lekarzom z Nowego Miasta nad Pilicą pomaga chirurg Stanisław Karczewski. Został tam skierowany przez wojewodę mazowieckiego. - Koronawirus zdziesiątkował cały personel szpitala. Czekamy na wyniki pacjentów. Nie zastanawiałem ani chwili z podjęciem decyzji. Dlatego przyjechałem do Nowego Miasta nad Pilicą. Jestem właśnie po nocnym dyżurze. W szpitalu jest obecnie ok. 30 pacjentów. Jestem do ich dyspozycji. Została garstka lekarzy i pojedyncze pielęgniarki. Wszyscy wykazali się wielkim hartem ducha i odwagą. Dziękuję im za to. Niepewność zawsze jest, ale nie zastanawiałem ani chwili. Razem z żoną podjąłem decyzję o przyjeździe. Przecież całe życie zawodowe spędziłem w tym szpitalu. Wiedziałem, że muszę tutaj być – powiedział marszałek Karczewski.

Zapraszamy do nas: