Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Solidaryzujemy się z Franciszkiem

piątek, 11 października 2013 14:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

12 października obchodzony będzie w Kościele Dzień Maryjny Roku Wiary, którego obchody związane są z rocznicą ostatnich objawień Matki Bożej w Fatimie.

- Z głębi serca zapraszam wszystkich wiernych naszej diecezji do udziału we wspólnej modlitwie i w czuwaniu, które będzie miało miejsce 12 października we wszystkich sanktuariach naszej diecezji. Łącząc się duchowo ze wszystkimi sanktuariami maryjnymi świata będziemy trwali w modlitewnej wspólnocie z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz z Kościołem na całym świecie - powiedział biskup Henryk Tomasik. Spotkania odbędą się w Błotnicy, Czarnej, Kałkowie, Paradyżu, Skarżysku-Kamiennej, Skrzyńsku, Studziannie i Wysokim Kole. Czuwanie rozpocznie się o godzinie 20.00.

Biskup Tomasik zaprasza do wspólnej modlitwy duchowieństwo, osoby konsekrowane, wszystkie grupy maryjne, ruchy i stowarzyszenia oraz rodziny i indywidualnych wiernych, którzy w szczególny sposób czczą błogosławioną Dziewicę Maryję.

Kulminacją Dnia Maryjnego w Roku Wiary, 13 października, będzie poświęcenie świata przez Papieża Franciszka Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji do Watykanu przywieziona zostanie figura Matki Bożej Różańcowej z Kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie. Dzień Maryjny wpisuje się obchody ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Wiary.