Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

Opoczno: Posiłek dla służb

wtorek, 24 marca 2020 14:28 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Fb Agnieszka Nalewczyńska
Marcin Prejs

Gorący posiłek dla tych, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Ruszyła nowa akcja Powiatu Opoczyńskiego.

Powiatowy samorząd w Opocznie na bieżąco monitoruje sytuację, jaka występuje w powiecie w związku z zagrożeniem koronawirusem. Z myślą o tych osobach, które na pierwszej linii frontu walczą z zagrożeniami zorganizował swoją akcję. Polega ona na przygotowaniu ciepłego posiłku dla służb, wyjaśnia starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Akcję póki co organizujemy w oparciu o nasze jednostki, które mają możliwość przygotowania ciepłego posiłku, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję mogą dzwonić pod numer telefony 515 355 004. Pomagać mogą zarówno ci, którzy mają możliwość przygotowania posiłków, ale również te osoby, które chciałyby przeznaczyć pieniądze na zakup produktów niezbędnych do wykonania posiłków.

Posiłki dla służb powstają jak na razie w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy oraz Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Dziennie placówki przygotowują po 30 takich posiłków.

Zapraszamy do nas: