Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Kozienice

Czy koronawirus zatrzyma inwestycje?

czwartek, 26 marca 2020 10:56 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Pandemia koronawirusa odbija się na każdej sferze życia. Czy jest w stanie zatrzymać również wielomilionowe inwestycje. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda na terenie gminy Kozienice.

Inwestycje, które rozpoczęły się jeszcze przed ogłoszeniem pandemii są kontynuowana. Burmistrz Piotr Kozłowski ma więcej obaw o te zaplanowane. - Miałem zamiar wprowadzić nowe zadania zarówno z pieniędzy zewnętrznych jak i własnych, natomiast nie mam pewności czy tak się stanie – przyznaje burmistrz.

Wpływ na to mogą mieć uszczuplone dochody Gminy z tytułu mniejszych wpływów chociażby z podatków. Już teraz pandemia negatywnie odbija się na przedsiębiorcach i na osobach fizycznych, a nikt nie jest w stanie przewidzieć co przyniesie przyszłość.

Burmistrz obawia się również o to czy fundusze rządowe, które otrzymał m.in. na rozbudowę domu seniora nie zostaną cofnięte. - Jest wiele niewiadomych, na których rozstrzygnięcie czekamy – podkreśla burmistrz:

W tym momencie największą inwestycją gminną, nad którą prace wciąż trwają jest sala sportowa przy PSP 3 w Kozienicach. Wartość zadania to prawie 7 mln złotych. W marcu zaawansowanie prac wyniosło około 25 procent. - Część wykonawców jest spoza naszego kraju. Mogą zatem pojawić się problemy w związku z zamykaniem granic – powiedział burmistrz.

Sala ma być gotowa w przyszłym roku i służyć nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy w tym klubom sportowym.

Zapraszamy do nas: