Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard de Wyche, biskup
Dziś jest: 03 kwietnia 2020

Mazowsze

Samorząd Mazowsza apeluje o środki i wyroby medyczne

czwartek, 26 marca 2020 17:05 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Urząd Marszałkowski
Monika Nowakowska

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego chce doposażyć mazowieckie szpitale w najpilniejsze środki, materiały i wyroby medyczne. Stąd apel do przedsiębiorców, by składali oferty.

– Staramy się doposażać mazowieckie szpitale, ale coraz trudniej zdobyć potrzebne środki ochrony. Szukamy więc przedsiębiorców, którzy będą w stanie produkować oraz dostarczyć taki sprzęt i środki. Zachęcamy do kontaktu w szczególności polskich przedsiębiorców – mówi marszałek Adam Struzik.

W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 władze regionu przeznaczyły 10,5 mln zł z rezerwy kryzysowej na zakup niezbędnego sprzętu i środków ochrony osobistej. Wczoraj uruchomiony został także projekt unijny na 150 mln zł, również na doposażenie mazowieckich placówek. Czasu jest coraz mniej, a potrzeby placówek coraz większe.

– To jest bardzo trudny czas dla nas wszystkich – szpitali, pacjentów, mieszkańców, ale także przedsiębiorców. Dlatego tak ważne jest realizowanie działań, które choć w jakimś stopniu wpłyną na aktywizację małych producentów czy dostawców. Kombinezony, gogle, fartuchy, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji to dziś najbardziej potrzebne, a zarazem najbardziej poszukiwane na rynku środki ochrony osobistej. Zakażeń jest coraz więcej, coraz więcej osób objętych jest kwarantanną bądź oczekuje na wykonanie testu, a dostępne w szpitalach środki kurczą się w zatrważającym tempie. Stąd decyzja o przeznaczeniu pieniędzy z naszego budżetu na zakup niezbędnego wyposażenia i zaproszeniu przedsiębiorców do składania swoich ofert – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Samorządowi województwa udało się już zakupić ponad 50 respiratorów, ponad 40 zamgławiaczy do karetek, 11 oczyszczaczy powietrza i 12 ssaków medycznych, a także komory izolacyjne czy przyłóżkowe aparaty RTG, ale także 42 tys. masek ochronnych, blisko 9 tys. kombinezonów ochronnych, 1,9 tys. okularów ochronnych.

Aby kontynuować zakupy, od dziś samorząd województwa zachęca także w szczególności polskich przedsiębiorców do składania ofert na dostawę materiałów, środków i wyrobów medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

– Niestety, braki w hurtowniach są coraz większe. Dlatego apeluję do wszystkich przedsiębiorców produkujących tego typu środki albo będących w stanie taką produkcję prowadzić, o złożenie do nas oferty. Czasu jest coraz mniej. Jeśli chcemy zahamować rozprzestrzenianie się wirusa i zapewnić ochronę tym, którzy codziennie są na pierwszej linii pomocy, musimy działać wspólnie – apeluje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do składania ofert przedsiębiorstwa produkujące, bądź mogące w krótkim czasie rozpocząć produkcję lub dystrybuujące:

- środki ochrony indywidualnej, w tym w szczególności:

- rękawiczki jednorazowe z przedłużonym mankietem,

- rękawiczki jednorazowe,

- półmaski twarzowe (FFP3-N99),

- fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, z plecami,

- fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, bez pleców,

- kombinezony ochronne kat. III - białe - wodoodporne, z długimi rękawami i kapturem, z zespolonymi nogawkami i ochraniaczami na obuwie, czepki,

- gogle (z wentylatorami zapobiegającymi parowaniu; dopasowane do kształtu twarzy i kompatybilne z półmaską twarzową),

- przyłbice,

- środki do dezynfekcji sprzętu medycznego, powierzchni oraz pomieszczeń

- odczynniki oraz materiały medyczne

- pościel jednorazową, jednorazowe rękawy do aparatów do mierzenia ciśnienia, itp.

- wyroby medyczne i diagnostyczne (tj. termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, aparaty elektroniczne do mierzenia ciśnienia, wymazówki)

Oferty należy składać na załączonym formularzu oferty na adres e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy do nas: