Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

REGION

Regionalny Konkurs Poetycki rozstrzygnięty

piątek, 27 marca 2020 08:37 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja fot. gck.gizycko.pl
Kamil Zapora

Halina Markowska-Budniak, Amelia Pudzianowska i Agnieszka Cichoń to najwyżej nagrodzeni poeci w tegorocznym Regionalnym Konkursie Poetyckim. Niestety z powodu zagrożenia koronawirusem oficjalne wręczenie nagród zostało odwołane.

W jury znaleźli się Jarosław Wach z Lublina i Krzysztof Kaim z Kozienic. Jarosław Wach to absolwent filologii polskiej i studiów doktoranckich w zakresie literaturoznawstwa UMCS w Lublinie, sekretarz redakcji „Akcentu” oraz członek Rady Programowej Wschodniej Fundacji Kultury „Akcent” i krytyk literacki. Natomiast Krzysztof Kaim jest absolwentem filologii polskiej, poetą, wykładowcą literatury i filozofii, a także jurorem w konkursach literackich.

Do konkursu zakwalifikowano 21 zgłoszeń. Po przeczytaniu nadesłanych prac jury postanowiło nagrodzić: I miejsce - Halina Markowska-Budniak z Kozienic, II miejsce - Amelia Pudzianowska z Radomia, III miejsce - Agnieszka Cichoń z Kozienic.

Wyróżnienia przyznano: Katarzynie Jesionek i Katarzynie Chołuj z Radomia oraz Albertowi Kopańskiemu z Kozienic.

Zwycięskie wiersze można odnaleźć na stronie Kozienickiego Domu Kultury – TUTAJ

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu miało odbyć się podczas „Światowego Dnia Poezji”, który zaplanowany był na sobotę 21 marca w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. - Podczas tego wydarzenia planowaliśmy promocję dwunastej antologii „Fraktale” z udziałem Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury oraz recital piosenki poetyckiej „Wiersze (pod)różne” Kuby Blokesza – mówi Elwira Kozłowska, dyrektor KDK:

- W imieniu jurorów i organizatorów konkursu, dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom, gratuluję poziomu artystycznego i życzę - w przyszłości - dalszej owocnej pracy twórczej, a na dzisiaj przede wszystkim zdrowia – dodaje Elwira Kozłowska.

Zapraszamy do nas: