Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

REGION

Dni Stąporkowa nie będzie

poniedziałek, 30 marca 2020 15:57 / Autor: Marcin Prejs
Fot. pixabay.com
Marcin Prejs

W Stąporkowie nie odbędą się w tym roku obchody święta miasta. Inne samorządy również poważnie rozważają rezygnację z organizacji tego typu imprez.

Obchody święta miasta samorządy organizują zazwyczaj w miesiącach letnich. Mimo że do wakacji zostało jeszcze sporo czasu, burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska już teraz poinformowała o tym, że zaplanowane na sierpień Dni Stąporkowa nie odbędą się. Jak wyjaśnia, taką decyzję podjęła w trosce o dobro mieszkańców. Gmina zamierza również wesprzeć finansowo jeden ze szpitali. – Teraz musimy się wykazać taką wyjątkową rozwagą w wydatkowaniu środków i przeznaczaniu ich na to, co najważniejsze, a najważniejsze jest zdrowie i życie mieszkańców – mówi Dorota Łukomska.

Wstępną decyzję dotyczącą rezygnacji z tegorocznych obchodów święta miasta podjęły też władze Opoczna. – Przygotowujemy się do rezygnacji z wszelkich imprez plenerowych, które miały odbyć się w tym roku na terenie gminy Opoczno – mówi Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza.

Wkrótce decyzję dotyczącą organizacji dni miasta podejmą również władze Końskich. – Te decyzje zapadną niebawem – wyjaśnia wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. Jak dodaje, urzędnicy przeglądają umowy z wykonawcami, którzy mieli wystąpić w Końskich.

Samorządowcy dodają równocześnie, że jeśli sytuacja poprawi się, wrócą do pomysłu organizacji plenerowych imprez. Wtedy dni miasta odbędą się, może tylko nieco z mniejszym rozmachem niż wcześniej to było planowane.

Zapraszamy do nas: