Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Kozienice

Enea w walce z koronawirusem

wtorek, 31 marca 2020 08:39 / Autor: Michał Kaczor
fot. Enea Wytwarzanie
Michał Kaczor

Trzy szpitale w regionie radomskim otrzymają wsparcie finansowe na walkę z koronawirusem. W sumie do placówek medycznych w Grójcu, Kozienicach i Radomiu trafi 400 tys. złotych.

Radom szczepienia

Przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze trafią do placówek medycznych z obszaru działania Enei Wytwarzanie. Pomoc otrzyma oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego, oddział zakaźny Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach oraz Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu. Enea Wytwarzanie proceduje także wsparcie innych placówek medycznych z obszaru swojego działania

– Mamy na uwadze bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale przede wszystkim zdrowie mieszkańców powiatów kozienickiego i radomskiego, którzy są pracownikami Spółki. Nasze działania podyktowane są także decyzją Rady Ministrów o zachowaniu i podejmowaniu wszelkich środków prewencyjnych w celu zminimalizowania szerzenia się koronawirusa, szczególnie w obszarze działania spółek o strategicznym znaczeniu dla Polski – powiedział Antoni Józwowicz, prezes Enei Wytwarzanie.

Ponadto w trosce o wspólne bezpieczeństwo, w całej Grupie Enea już w ubiegłym tygodniu wprowadzono procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zachowujące ciągłość pracy Grupy oraz dostaw energii. Elektrownia Kozienice również wprowadziła odpowiednie regulacje w tym zakresie.

Łącznie, za pośrednictwem Fundacji Enea, do szpitali z terenu działania Grupy, trafiło 2,1 mln zł. Wsparcie otrzymało osiem placówek, z czego trzy wskazało Ministerstwo Zdrowia. Ten proces wsparcia koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.