Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Opoczno

Burmistrz Drzewicy: W poniedziałek ozonowanie miasta

niedziela, 05 kwietnia 2020 10:27 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

DPS w Drzewicy jest odcięty od reszty miasta. W poniedziałek ulice i przystanki będą ozonowane.

Zakażony koronawirusem personel Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy przebywa na kwarantannie domowej. Jeśli będzie taka potrzeba, drzewiccy strażacy będą dowozić zakażonym osobom niezbędne artykuły spożywcze i leki. Sam budynek Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Stawowej 21 w Drzewicy jest pilnowany przez policję i nikt nie może do niego wejść.

Burmistrz Janusz Reszelewski poinformował reportera Radia Plus Radom, że w poniedziałek przeprowadzone zostanie ozonowanie ulic, chodników i przystanków w mieście. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców. – Mimo że tego wroga nie widać, jest on bardzo niebezpieczny. Okazuje się, że wirus jest bardzo zjadliwy, dlatego apeluję do wszystkich o pozostanie w domach – mówi Janusz Reszelewski.

Burmistrz Drzewicy zapewnił ponadto, że osoby zakażone w kwarantannie domowej, ale też osoby, które są objęte kwarantanną ze względu na powrót z zagranicy czy kontakt z osobą zakażoną mogą liczyć na wsparcie z Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Należy zadzwonić pod numer telefonu 603 939 404. Ośrodek zapewnia żywność, maseczki i rękawiczki.

Potwierdzone zostały 64 zachorowania na koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, trzy osoby zmarły ostatniej doby. Próbki pobrane zostały zarówno od personelu, jak i pensjonariuszy. Pozytywne wyniki są u jednych i drugich.

Zapraszamy do nas: