Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

Mazowsze

Ruszają izolatoria

niedziela, 05 kwietnia 2020 13:08 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. http://muw.pl/zdjęcie poglądowe
Jakub Szczechowski

W woj. mazowieckim są już trzy izolatoria, powstaną kolejne m.in. w Radomiu. To miejsca dla zakażonych koronawirusem, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji.

 Izolatoria powstają w pobliżu szpitali z oddziałami zakaźnymi. Przeznaczone są dla osób zakażonych lub podejrzanym o zachorowanie na koronawirusa, którym lekarz zlecił izolację poza szpitalem lub izolację w domu, ale nie ma tam takich warunków. Osoby zakażone mają przebywać w izolatorium aż do ustąpienia objawów i uzyskania ujemnego wyniku testu kontrolnego i ujemnego wyniku ponownego testu kontrolnego. Zakażeni, których stan zdrowia pogorszy się, mogą być przeniesieni do szpitala. Decyzja taka uzgadniana jest z lekarzem szpitala zakaźnego lub szpitala z oddziałem zakaźnym. Pacjenci mają w izolatorium zapewnioną opiekę medyczną i posiłki. Koszty ponosi Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pierwsze izolatoria uruchomione zostały w Płocku, Siedlcach i Warszawie. W pierwszych dwóch przypadkach to akademiki. Warszawskie izolatorium dla pacjentów Wojskowego Instytutu Medycznego zorganizowane jest w hotelu Warsaw River View Wybrzeże Kościuszkowskie. MSWiA organizuje izolatorium w budynku na terenie szpitala.

Poza izolatoriami uruchamiana są Hotele dla Medyków. Pokoje dla personelu Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA udostępnił hotel Courtyard by Marriott, a Warsaw River View Wybrzeże Kościuszkowskie - dla personelu Wojskowego Instytutu Medycznego. Hotele dla Medyków będą finansowane przez spółkę Polski Holding Hotelowy.

Zapraszamy do nas: