Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Opoczno

Napływa pomoc do Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 15:34 / Autor: Marcin Prejs
Radio Plus Radom/Caritas
Marcin Prejs

Do placówki trafiły nowe łóżka, kombinezony i środki dezynfekujące.

W placówce potwierdzone zostały 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one zarówno mieszkańców domu, jak i jego personelu. Dlatego jeszcze wczoraj starosta opoczyński apelował do tych, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do wsparcia personelu placówki. - Dzisiaj pracuje tam 9 osób - wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Dzisiaj do placówki napływa również pomoc rzeczowa. Transport łóżek zorganizowała Caritas Diecezji Radomskiej. - Przywieźliśmy 20 łóżek, środki dezynfekujące i ochrony osobistej - wyjaśnia ks. Damian Drabikowski, zastępca dyrektora radomskiej Caritas.

Materace do łóżek przekazał ośrodek rekolekcyjny z Dąbrówki. Jego dyrektor ks. Grzegorz Wójcik.

25 łóżek do Drzewicy przekazały też siostry z Mariówki. Kilkaset maseczek ochronnych i płyny do dezynfekcji przekazała placówce Gmina Poświętne. Wsparcie popłynęło również z Urzędu Miejskiego w Drzewicy. - Przekazaliśmy 20 łóżek, 25 kombinezonów ochronnych oraz kilkadziesiąt litrów płynów do odkażania - mówi burmistrz Janusz Reszelewski.

Jak wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, przekazane do Drzewicy łóżka pozwolą na oddzielenie mieszkańców zdrowych od chorych.

Przywiezione do Drzewicy łóżka do budynku DPS-u wnieśli żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Realizowaliśmy zadania zgodnie z naszym mottem: Zawsze gotowi, zawsze blisko - mówi Damian Pietrasik, żołnierz 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wsparcie do Drzewicy przekazała również Gmina Opoczno. - Przekazaliśmy 10 kombinezonów, 200 maseczek oraz 200 rękawic - wyjaśnia burmistrz Dariusz Kosno. Jak dodaje, do Drzewicy wypożyczony został z Opoczna także ozonator.

Ozonator już dzisiaj odkażał ulice i chodniki miasta. Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski apeluje do mieszkańców o spokój, ale i dyscyplinę niezbędną do pokonania koronawirusa.

A problem w Drzewicy jest poważny. W DPS-ie przebywa 77 pensjonariuszy, z czego 37 jest zakażonych koronawirusem. Obecność COVID-19 potwierdzona została również u 25 osób z personelu placówki.

Zapraszamy do nas: