Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Opoczno

Włamanie do szpitala w Opocznie

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 16:21 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Fb Szpitala Powiatowego w Opocznie
Marcin Prejs

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do włamania do budynku remontowanego na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

„Każdego dnia informujemy Państwa o wyrazach życzliwości i przekazywanych Szpitalowi darowiznach, tymczasem dzisiaj zmuszeni jesteśmy przekazać wiadomość o czynie karygodnym” - czytamy na profilu Fb placówki. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do włamania do budynku remontowanego na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Włamanie zostało ujawnione nad ranem przez pracownika szpitala, który zauważył wybite szyby w dwóch oknach. Sprawcy ukradli przedmioty, wśród których znalazły się niezbędne do kontynuowania prac budowlanych: mieszadła do zaprawy, wiertarka oraz dwa młoty udarowe.

„Zdarzenie to, jest dla nas tym bardziej przykrym doświadczeniem, bowiem oprócz poniesionych strat materialnych wydłuży się czas przeniesienia przewlekle chorych pacjentów do odnowionych pomieszczeń” - czytamy we wpisie.

Straty spowodowane włamaniem szacowane są na kwotę około 2 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja.

Zapraszamy do nas: