Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Radomskie

Tysiące maseczek spod skaryszewskiej igły

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 19:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. UMiG Skaryszew
Jakub Szczechowski

Od ponad dwóch tygodni kobiety z gminy Skaryszew szyją maseczki. Trafiają one do seniorów, personelu medycznego, wolontariuszy i strażaków ochotników z terenu gminy.

Akcję zainicjował burmistrz Dariusz Piątek. Nie musiał długo czekać na pozytywny odzew. Zaangażowały się pani ze stowarzyszeń i nie tylko. 

- Zakupiliśmy 200 m wysokojakościowej bawełny, z której szyte są maseczki. Do tej pory spod igieł mieszkanek naszej gminy zaangażowanych w akcję wyszło ponad 2000 sztuk – mówi burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek. 

Seniorki ze stowarzyszenia Aktywni na Targowej są teraz aktywne przy maszynach. Podobnie jest w przypadku bibliotekarek ze skaryszewskiej biblioteki, nauczycielek i personelu szkoły podstawowej i przedszkola w Skaryszewie, a także druhen oraz matek i żon druhów OSP Skaryszew. W akcję włączyły się panie ze Skaryszewa, Makowca, Makowa, Odechowa, Dzierzkówka Starego, Edwardowa i Bogusławic. Wszystko odbywa się z zachowaniem standardów bezpieczeństwa.

- To właśnie ta maseczka staje się symbolem solidarności i wspólnoty -nas mieszkańców miasta i gminy Skaryszew. One mają też przypominać, że jest epidemia, że mamy się izolować i osłaniać. Nasze wspólne działania pomogą nam przetrwać ten trudny czas – akcentują słuszność sprawy mieszkańcy Skaryszewa.

Akcję koordynują pracownicy skaryszewskiego magistratu, a rozprowadzają strażacy ochotnicy. Maseczki są sterylizowane. Mieszkańcy Gminy Skaryszew wspierają także akcję #Widzialna Ręka – Radom i szyją maseczki także dla personelu medycznego radomskich szpitali.

Zapraszamy do nas: