Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Mazowsze

DPS w Tomczycach: Potrzebne wzmocnienie kadry oraz kombinezony

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 20:57 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. http://www.grojec.pl/
Jakub Szczechowski

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak apeluje o wsparcie kadrowe dla Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach. W ośrodku przebywa 69 zakażonych - 60 pensjonariuszy i 9 pracowników. Ich kwarantanna trwa od 1 kwietnia. 

Większość pacjentów jest w dość dobrym stanie. - Podstawowymi lekami zbita została gorączka. Nie mam takiej informacji, żeby ktoś miał temperaturę powyżej 38 st. C. Sytuacja jest stabilna, nie ma tragedii - mówi starosta. Do szpitala w sobotę trafił natomiast dyrektor DPS-u. Obowiązki dyrektora pełni teraz Anna Wiśniewska.

W ośrodku w kwarantannie przebywa 110 osób. Jest wsparcie spoza DPS-u. - Są 3 osoby z zewnątrz, które są w ośrodku 24 godziny na dobę. Z Grójca na kilka godzin dojeżdża pani doktor. Jutro dojdą kolejne osoby do pomocy. Chęć pracy deklarują 4 osoby - mówi Krzysztof Ambroziak. Ciągle potrzeba jednak rąk do pracy.  - Osoby z personelu są wycieńczone. Potrzebujemy kolejnych osób do opieki nad pensjonariuszami.

Do domu dostarczane są leki oraz żywność. Wczoraj dotarły kombinezony od wojewody. - Największe braki są właśnie w ilości kombinezonów, bo są często jednorazowe. Po każdym takim wejściu do strefy z zakażonymi osoby świadczące pomoc muszą się przebierać - mówi Krzysztof Ambroziak.

 

Przypomnijmy, że na wsparcie powiatów, prowadzących DPS-y trafi 20 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa. Ministerstwo zdrowia zapowiedziało natomiast dodatkowe dostawy środków ochrony indywidualnej.

Zapraszamy do nas: