Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Kozienice

Szpital w Kozienicach apeluje o pomoc

wtorek, 07 kwietnia 2020 11:54 / Autor: Kamil Zapora
Dyrektor szpitala Roman Wysocki fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dyrektor szpitala w Kozienicach Roman Wysocki wystosował apel o wsparcie dla placówki, która boryka się z brakami niezbędnych materiałów i sprzętu dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego.

W tej chwili w szpitalu brakuje tak podstawowych rzeczy jak: masek chirurgicznych, kombinezonów ochronnych, gogli, rękawiczek jednorazowych, czy środków do dezynfekcji skóry i sprzętu. Potrzebny jest też sprzęt taki jak kardiomonitory i respiratory. - W związku z rozprzestrzenianiem się zakażenia COVID-19 na terenie całego kraju apelujemy o wszelką pomoc materialną oraz finansową do osób, firm, które mogą wesprzeć naszą placówkę w walce z koronawirusem – mówi dyrektor Wysocki:

Do tej pory wśród mieszkańców powiatu kozienickiego stwierdzono trzy przypadki zarażenia koronawirusem, a żaden z nich nie przebywa teraz w szpitalu. W szpitalu w Kozienicach hospitalizowani są jednak pacjenci z innych powiatów. W tym momencie jest ich piętnaście, lecz już są zapowiedziane kolejne cztery osoby z powiatu zwoleńskiego.

Jak podkreślił dyrektor, pomoc dla szpitala ma podwójną moc. Po pierwsza zaspokaja potrzeby pacjentów i lekarzy, a po drugie jest dla pracowników szpitala sygnałem, że mieszkańcy powiatu solidaryzują się z nimi w tym trudnym dla nich czasie:

Dla osób/firm zainteresowanych podajemy nr konta bankowego, na które można wpłacać środki finansowe: Getin Noble Bank SA – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach: 56 1560 0013 2336 7257 5000 0001 w tytule wpisać: darowizna.

Aby wesprzeć SP ZZOZ w Kozienicach wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać Nr KRS: 0000146712 (Fundacja Zdrowe Dziecko) i cel szczegółowy 1%: Szpital w Kozienicach.

Zapraszamy do nas: