Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

Opoczno

Drzewica: Mieszkańcy DPS-u bez koronawirusa oddzieleni od zakażonych

wtorek, 07 kwietnia 2020 15:03 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Mieszkańcy DPS-u, u których nie stwierdzono obecności koronawirusa przeprowadzili się już do nowej części obiektu. Zakażonych przebada lekarz, do placówki zgłosił się też wolontariusz.

40 mieszkańców DPS-u w Drzewicy, u których nie stwierdzono obecności koronawirusa przeprowadzonych zostało do nowej części obiektu. Mają do dyspozycji nowe łóżka, które wczoraj trafiły do placówki. – Tymi mieszkańcami opiekuje się 13-osobowy personel – wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Mieszkańcy z koronawirusem przebywają w dotychczasowej części DPS-u. Jest ich obecnie 34, bo trzech przewiezionych zostało wczoraj do szpitala zakaźnego w Zgierzu. Tymi mieszkańcami opiekują się cztery osoby z personelu, które też są zakażone. Za zgodą sanepidu wróciły one do pracy. Na apel starosty odpowiedziały też inne osoby, które chcą wesprzeć pracę DPS-u. Chodzi o lekarza, który zadeklarował, że przebada zakażonych mieszkańców domu. Zgłosił się również mężczyzna, który chce pracować w DPS-ie jako wolontariusz.

Do DPS-u cały czas spływa także pomoc materialna. Organizacje i samorządy od wczoraj przekazują łóżka, materiały ochronne oraz środki do dezynfekcji. Jak wyjaśnia wicestarosta, obecnie w placówce najbardziej potrzebne są kombinezony ochronne.

Zapraszamy do nas: