Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Kozienice

Przyłbice ochronne szybko i łatwo? Jest na to sposób

czwartek, 09 kwietnia 2020 11:17 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja
Kamil Zapora

Marcin Śmietanka – młody inżynier z powiatu kozienickiego, tylko przy pomocy swojej szwagierki w około dwie godziny stworzył 50 przyłbic ochronnych, które trafiły już do szpitala i domu pomocy społecznej w Kozienicach. Jednak jak podkreśla – to dopiero początek.

Marcin Śmietanka skończył mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Wykonanie pięćdziesięciu przyłbic z pomocą dodatkowej pary rąk zajęło mu dwie godziny. Przyłbice powstały tylko z wykorzystaniem materiałów dostępnych w domu:

Marcin Śmietanka wykonuje przyłbice autorską metodą. - Pomysł narodził się kiedy wpadła mi w ręce zwykła plastikowa okładka na dokumenty – wyjaśnia:

Przykład Marcina pokazuje, że przy zaangażowaniu odpowiedniej grupy ludzi, ilość przyłbic powstających jednego dnia może być liczona w setkach. Młody inżynier pracuje właśnie nad instrukcją jak w prosty sposób, z dostępnych materiałów zająć się produkcją przyłbic. Autor zapewnił, że kiedy tylko będzie gotowa, podzieli się nią ze słuchaczami Radia Plus Radom:

Za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kozienicach, 40 przyłbic trafiło do szpitala w Kozienicach, a 10 do Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach.

Zapraszamy do nas: