Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Kozienice

Ludzi dobrej woli nie brakuje. Wsparcie dla szpitala w Kozienicach

piątek, 10 kwietnia 2020 10:58 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Szpital w Kozienicach praktycznie codziennie otrzymuje wsparcie od osób prywatnych, firm instytucji czy stowarzyszeń. Ogromne wsparcie cieszy, zwłaszcza że potrzeby placówki nie maleją.

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich placówek medycznych, a zwłaszcza tych, które już wcześniej borykały się z problemami finansowymi i kadrowymi tak jak szpital powiatowy w Kozienicach. W szpitalu hospitalizowanych jest obecnie 19 osób zarażonych koronawirusem.

W środę dyrekcja szpitala zaapelowała do wszystkich ludzi o wsparcie placówki. W tej chwili w szpitalu brakuje tak podstawowych rzeczy jak: maski chirurgiczne, kombinezony ochronne, gogle, rękawiczki jednorazowe, czy środki do dezynfekcji skóry i sprzętu. Potrzebny jest też sprzęt taki jak kardiomonitory i respiratory.

Dzisiaj do szpitala ma dotrzeć 50 litrów płynu dezynfekującego ofiarowanego przez Diecezję Radomską. Mówi ks. Tomasz Pastuszka z parafii Św. Krzyża w Kozienicach:

Ks. Pastuszka jako prezes Stowarzyszenia Hospicjum w Kozienicach im. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup ozonatora oraz lamp bakteriobójczych dla Oddziału Zakaźnego. - Nie licząc wkładu Hospicjum, do tej pory wpłynęło 7 310 złotych – mówi ks. Pastuszka:

Akcję można wesprzeć wpłacając środki na konto Hospicjum: nr 29 1240 5862 1111 00108297 6641 – Bank PeKao SA o/Kozienicez dopiskiem „Zbiórka na rzecz Oddziału Zakaźnego w Kozienicach”.

Osoby prywatne angażują się w pomoc nie tylko przelewając pieniądze. Są też dary bardzo konkretne i hojne:

Wsparciem może być też domowa produkcja przyłbic ochronnych, tak jak zrobił to Marcin Śmietanka z Kozienic:

Ponadto Gmina Kozienice przekazała w tym tygodniu kolejną pomoc w postaci: ciśnieniomierzy, termometrów bezdotykowych, 1000 rękawiczek lateksowych i 1000 zestawów jednorazowych (łyżki, noże, widelce, talerze).

Enea Wytwarzanie ofiarowała meble dla oddziału zakaźnego. Pomogły też firmy prywatne takie jak: zakłady mleczarskie Obory w Kozienicach, Velvet czy Tantum Verde. Z kolei starostwo powiatowe w Kozienicach pośredniczy między darczyńcami, a szpitalem oraz koordynuje zbiórki na rzecz placówki. 

Choć pomoc jest ogromna, potrzeby nie maleją. Dla osób/firm zainteresowanych wsparciem szpitala podajemy nr konta bankowego, na które można wpłacać środki finansowe: Getin Noble Bank SA – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach: 56 1560 0013 2336 7257 5000 0001 w tytule wpisać: darowizna.

Aby wesprzeć SP ZZOZ w Kozienicach wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać Nr KRS: 0000146712 (Fundacja Zdrowe Dziecko) i cel szczegółowy 1%: Szpital w Kozienicach.

Zapraszamy do nas: