Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

REGION

Nie będzie demontażu liczników! To oszustwo...

sobota, 11 kwietnia 2020 12:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Enea ostrzega przed fałszywymi sms'ami i przypomina: Wysyłamy sms'y zawierające jedynie link do strony #eBOK.

Radom szczepienia

Oszuści w swojej pomysłowości często są niedoścignieni. Tym razem na cel obrali odbiorców prądu. W wysłanej wiadomości informują, że w związku z rzekomymi zaległymi płatnosciami, zdejmowane będą liczniki. Odbiorca takiego sms'a otrzymuje również link do strony internetowej, na której może dowiedzieć się więcej na temat tego, jak uniknąć "kary za nieterminowość". Jednak w rzeczywistości link nie przekierowuje do strony internetowej Enei, ale do specjalnie stworzonej strony z domeną "enea". 

Enea apeluje, by nie odpowiadać na tego typu wiadomości i przypomina: Ne wysyłamy do swoich Klientów SMS-ów zawierających link, który przekierowuje na fikcyjną stronę banku w celu dokonania przelewów, czy doładowania. Wiadomości od Enei zawierają jedynie link do strony Elektronicznego Biura Obsługi Klienta (ebok.enea.pl). W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu z infolinią pod numerem 611 111 111.