Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Opoczno

Przychodnia w Drzewicy zamknięta. Jedna z pielęgniarek zakażona koronawirusem

poniedziałek, 13 kwietnia 2020 18:38 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Przychodnia Rejonowa w Drzewicy została tymczasowo zamknięta - burmistrz Drzewicy zapewnia, że pacjenci nie pozostaną bez opieki medycznej.

Decyzja o zamknięciu Przychodni Rejonowej przy ul. Stawowej w Drzewicy podjęta została na wniosek Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Opocznie, po tym, jak u jednej z pielęgniarek pracujących w przychodni stwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta pracowała też w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

O sprawie natychmiast zostały poinformowane odpowiednie służby, które niezwłocznie podjęły działania mające na celu zabezpieczenie personelu medycznego i zamknięcie placówki. Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski poinformował, że decyzją sanepidu pacjenci nie będą przyjmowani do 20 kwietnia. Niewykluczone też, że jeśli pobrane od pracowników próbki dadzą wynik ujemny, to przychodnia otwarta zostanie wcześniej:

- Pacjenci nie pozostaną bez podstawowej opieki medycznej - uspokaja kierownik przychodni, Edyta Kowalska. W ciągu dnia będą oni mogli szukać pomocy na izbie przyjęć w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą, a między 18.00 a 8.00 z Nocnej Pomocy Lekarskiej w szpitalu powiatowym w Opocznie:

Personel medyczny Przychodni Rejonowej w Drzewicy już wkrótce ma otrzymać partię testów na koronawirusa.

Zapraszamy do nas: